Specyfikacja

WYMIARY

Długość całkowita

LOA 17,00 m (56’)

Szerokość 

5,06 m

Zanurzenie

1,56 m

Masa całkowita

22,90 T 

DANE TECHNICZNE

Pojemność zbiornika paliwa

2800 L

Pojemnośc zbiornika wody

600 L

Kategoria projektowa 

A

 

 

Projektant

Projekt zewnętrzny

Fulvio de Simoni

Projekt wnętrza

Fulvio de Simoni

 

SILNIKI

Silniki standardowe 

2 x 800 KM MAN R6-800

Prędkość maksymalna 

32 węzły

Prędkość marszowa 

28 węzłów

ZAKWATEROWANIE

Goście

6 osób/3 kabiny

Załoga

1 osoba/1 kabina

 

Linia tego modelu ukazuję kwintesencję stylistyki jachtów typu „lobster boats“, gdzie wyraźnie zarysowana wysoka wolna burta na dziobie jachtu powoli opada w stronę rufy z wyraźnym przełamaniem na śródokręciu. Linia kadłuba tej jednostki i innych modeli jachtów Austin Parker, jest uwydatniona szandekiem wykonanym z mahoniu.

Design nadbudówki i okien nawiązuje do kształtu kadłuba, tak aby nie naruszyć harmonijnej linii zewnętrznej jachtu i aby dodać jej dynamiki.

Duże, panoramiczne okna bardzo dobrze doświetlają przestronne wnętrze sterówki i salonu, a ponadto zapewniają skiperowi bardzo dobrą widoczność. Dodatkowo światło wpada przez szyberdach, który znajduję się nad sterówką.

Wyjątkowy design wnętrza został zrodzony z kunsztu i pasji włoskich projektantów. Elementy wnętrza jachtu są wykonane z najwyższej jakości drewna, skór oraz innych materiałów, które klienci mogą dobierać zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Wchodząc na jednostkę Austin Parker 50 Open może się wydawać że jesteśmy na większej łódce, a jest to zasługa bardzo dobrze przemyślanej aranżacji której twórcą jest niezwykle doświadczony projektant, Fulvio de Simoni.

Czytaj dalej

W zewnętrznym kokpicie umieszczona została duża L-kształtna sofa przy której goście mogą wypić aperitif i podziwiać otaczające ich widoki. Znajduję się tam również wejście do jednoosobowej kabiny załogi.

Za pomocą jednego przycisku otwiera się pawęż i tworzy się przejście pomiędzy kokpitem a platformą hydrauliczną, na której goście mogą korzystać z kąpieli morskich i sportów wodnych. Jest to również miejsce dostępu do garażu na ponton.

Dla amatorów opalania przewidziano wygodny materac dla kilku osób znajdujący się na dziobie, nad kabiną armatorską.

Kokpit i wnętrze jachtu są przedzielone w pełni przeszklonymi, przesuwanymi drzwiami, zajmującymi całą szerokość kokpitu. Pomimo tego że tylko jeden fragment drzwi się otwiera, spełniają one swoją rolę - doświetlają wnętrze, tworząc razem z panoramicznymi oknami widok niemal 360 stopni.

W salonie znajduję się wygodna sofa z rozkładanym stołem, który przekształca się ze stolika kawowego w stół jadalny.

Pod pokładem są trzy kabiny, do których prowadzi bardzo komfortowe i bezpieczne zejście znajdujące się w dziobowej części salonu, obok sterówki. Austin Parker przykłada bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa załogi i gości, dlatego przy każdej zejściówce znajduję się solidny, a zarazem bardzo elegancki handreling wykonany z drewna i stali nierdzewnej. Ponadto stopnie zejściowe są bardzo szerokie, co  wpływa na komfort poruszania się po jachcie zwłaszcza przy złych warunkach atmosferycznych.

W korytarzu, pomiędzy kabinami znajduję się mały aneks kuchenny wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia.

W dziobowej części, poniżej pokładu znajduję się kabina armatorska z dwuosobowym łóżkiem usytuowanym w poprzek kadłuba, z bezpośrednim wejściem do prywatnej łazienki. Na przeciwko znajdują się dwie kajuty dla gości, które współdzielą jedną łazienkę. Opcjonalnie mogą one zostać przekształcone w jedną kabinę VIP z podwójnym łóżkiem.

Standardowy napęd jachtu to dwa 800 konne silniki MAN, które dzięki doskonale wyważonemu kadłubowi umożliwiają osiągnięcie prędkości maksymalnej 34 węzłów. Dużą zaletą jachtu jest bardzo dobre wygłuszenie siłowni z użyciem specjalnych materiałów izolacyjnych. Eliminują one hałas i wibracje, które mogłyby się pojawić przy zastosowaniu tak dużych silników.

Layout

Pozostałe modele z gamy

36 Open

48 Sundeck

54 Open S

54 Fly S

64 Fly

72 Fly

74 Fly S

 

 

 

© RR Yachts 2018
Wdrożenie: Solmedia