Specyfikacja

WYMIARY

Długość całkowita

21,95 m (72')

Szerokość

6,20 m

Zanurzenie

1,99 m

DANE TECHNICZNE

Zbiornik paliwa

5200 L

Pojemność zbiornika wody

1300 L

 

PROJEKTANT

Projekt zewnętrzny

Fulvio de Simoni

Projekt wnętrza

Fulvio de Simoni

SILNIKI

Silniki standardowe

2 x 1400 KM MAN V12-1400

Prędkość maksymalna

33 węzły

Prędkość marszowa

28 węzłów

ZAKWATEROWANIE

Goście

8 osób/4 kabiny

Załoga

2 osoby/1 kabina

 
Austin Parker 72 Fly to jacht pełen gracji i elegancji, o charakterystycznej, tradycyjnej linii kadłuba „lobstera” połączonej z licznymi nowoczesnymi akcentami uwydatniającymi jego wyjątkowy design. Projektant jachtu – Fulvio de Simoni, połączył w tej jednostce walory estetyczne, z bardzo dobrymi osiągami, ale też z dużą niezawodnością i dzielnością morską.
Fulvio de Simoni potrafił wkomponować w tą 22 metrową jednostkę bardzo duży flybridge, nie zaburzając jej smukłej i dynamicznej sylwetki. Pokład słoneczny stał się wielofunkcyjnym miejscem, gdzie można zjeść posiłek, wypocząć, pozażywać kąpieli słonecznych, czy też potowarzyszyć skiperowi.
Aranżacja przestrzeni wewnątrz jachtu została bardzo dobrze przemyślana, tak aby zagwarantować gościom maksimum komfortu i wygody. Obok sterówki znajduję się klatka schodowa, która prowadzi do 4 kabin znajdujących się pod pokładem, w tym dużej kabiny armatorskiej, kabiny VIP oraz dwóch mniejszych z 2 pojedynczymi łóżkami. Każda z nich ma swoją prywatną łazienkę.

Austin Parker 72 Fly to jacht pełen gracji i elegancji, o charakterystycznej, tradycyjnej linii kadłuba „lobstera” połączonej z licznymi nowoczesnymi akcentami uwydatniającymi jego wyjątkowy design. Projektant jachtu – Fulvio de Simoni, połączył w tej jednostce walory estetyczne, z bardzo dobrymi osiągami, ale też z dużą niezawodnością i dzielnością morską. Jeżeli do jej zalet dodamy jeszcze niezwykle dużą przestrzeń życiową zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, to bez wątpienia można powiedzieć że jest to prawdziwe dzieło sztuki na wodzie.

Fulvio de Simoni potrafił wkomponować w tą 22 metrową jednostkę bardzo duży flybridge, nie zaburzając jej smukłej i dynamicznej sylwetki. Pokład słoneczny stał się wielofunkcyjnym miejscem, gdzie można zjeść posiłek, wypocząć, pozażywać kąpieli słonecznych, czy też potowarzyszyć skiperowi.

Czytaj dalej

Na jednostce 72 Fly oprócz pokładu słonecznego są jeszcze dwa inne miejsca na zewnątrz przeznaczone do relaksu - w kokpicie, gdzie przy dużym stole zmieszczą się wszyscy goście przebywający na jachcie oraz na dziobie, gdzie znajdują się materace i dwuosobowy szezlong na dziobie.

Aranżacja przestrzeni wewnątrz jachtu została bardzo dobrze przemyślana, tak aby zagwarantować gościom maksimum komfortu i wygody. Po prawej stronie wejścia do salonu znajduję się duży stół jadalny oraz liczne szafki i schowki. Na przeciwko jadalni, pod oknami, umieszczono dużą i wygodną sofę, przy której można się zrelaksować przy dobrym filmie. Przestrzeń przeznaczona dla załogi została oddzielona od miejsca w którym przebywają goście. Kuchnia i sterówka znajdują się w dziobowej części salonu. Żeby nie zakłócać spokoju gości spędzających czas w salonie, załoga może wyjść na pokład dodatkowymi drzwiami znajdującymi się w kuchni.

Tuż obok sterówki znajduję się klatka schodowa, która prowadzi do 4 kabin znajdujących się pod pokładem, w tym dużej kabiny armatorskiej, kabiny VIP oraz dwóch mniejszych z dwoma pojedynczymi łóżkami. Każda z nich ma swoją prywatną łazienkę. Dodatkowa kajuta dla dwóch członków załogi znajduję się pod kokpitem. Wejście do niej umieszczono na platformie kąpielowej, tuż obok drzwi do garażu na ponton. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest bezpośrednie przejście z kabiny załogi do siłowni. Pozwala ono załodze serwisować silniki i pozostałe elementy wyposażenia znajdujące się w maszynowni, bez konieczności otwierania jakichkolwiek klap w kokpicie zewnętrznym, gdzie goście spędzają czas.

 

 

Layout

Pozostałe modele z gamy

36 Open

48 Sundeck

54 Open S

54 Fly S

64 Fly

72 Fly

74 Fly S

 

 

 

© RR Yachts 2018
Wdrożenie: Solmedia