Specyfikacja

WYMIARY

Długość całkowita

9,50 m

Szerokość

2,45 m

Zanurzenie (kil standardowy):

1,20 m/2,20 m

Masa całkowita:

2,3 T

DANE TECHNICZNE

Zbiornik paliwa

25 L

Silnik

14 KM Yanmar

PROJEKTANT

Projekt zewnętrzny

Joubert-Nivelt Design

Projekt wnętrza

Joubert-Nivelt Design

OŻAGLOWANIE

Grot

26,5 m2

Genua

14,5 m2

ZAKWATEROWANIE

Goście

4 osoby/1 kabina

Załoga

brak

 
Biuro projektowe Joubert-Nivelt jest twórcą Tofinou 9,5, niezwykłego jachtu żaglowego o smukłych liniach kadłuba, który jest dopracowany w każdym calu. Wyposażony w podnoszoną płetwę balastową, maszt węglowy i zabudowany silnik o mocy 14 KM, Tofinou 9,5 to jacht szybki, stabilny i o dobrej sterowności. Wszystkie jachty Tofinou charakteryzuje rzadko spotykana estetyka. Aby zachować czystą powierzchnię pokładu liny zostały przykryte nadbudówką wykonaną z lakierowanego mahoniu.

Biuro projektowe Joubert-Nivelt jest twórcą Tofinou 9,5, niezwykłego jachtu żaglowego o smukłych liniach kadłuba, który jest dopracowany w każdym calu. Projektanci postawili sobie za zadanie stworzenie łódki prostej w obsłudze, którą w pojedynkę będzie można z łatwością pływać i manewrować. W tym celu wszystkie fały i szoty zostały sprowadzone do środka kokpitu, tak aby były w zasięgu ręki osoby siedzącej przy rumplu. Ponadto, jacht został wyposażony w samohalsujący fok co jest bardzo dużym ułatwieniem jak jacht jest obsługiwany przez jedną osobę.

Wyposażony w podnoszoną płetwę balastową, maszt węglowy i zabudowany silnik o mocy 14 KM, Tofinou 9,5 to jacht szybki, stabilny i o dobrej sterowności.

Wszystkie jachty Tofinou charakteryzuje rzadko spotykana estetyka. Aby zachować czystą powierzchnię pokładu liny zostały przykryte nadbudówką wykonaną z lakierowanego mahoniu.

Czytaj dalej

Jeżeli chodzi o wnętrze tego jachtu, to jest ono minimalistyczne, funkcjonalne i doskonale dopasowane do jego przeznaczenia, czyli całodniowych wypadów na żagle.

Dzięki wąskiemu kadłubowi o szerokości tylko 2,50 m, Tofinou 9,5 to łódka bardzo funkcjonalna, dla której łatwo znaleźć miejsce w marinie i którą łatwo przetransportować na naczepie.

 

 

Pozostałe modele z gamy

© RR Yachts 2022 | Polityka prywatności | Disclaimer
Wdrożenie: Solmedia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem