Specyfikacja

WYMIARY

Długość całkowita

14,76 m (48’5”)

Szerokość

8,03 m

DANE TECHNICZNE

Zbiornik paliwa

2x520 L

Zbiornik wody

300 L

Zbiornik czarnej wody

2x120 L

WERSJE

3 kabiny + 3 łazienki, 4 kabiny + 4 łazienki, 6 kabin + 6 łazienek

SILNIKI

Silnik standard

2 x 57KM

Silnik opcja

2 x 80KM

OŻAGLOWANIE

Grot

104,5 m2

Genua

55 m2 (samohalsująca)

Code 0

117 m2 (żagiel opcjonalny)

 
W poszukiwaniu osiągów. Głównym założeniem przy tworzeniu Excess 15, podobnie jak innych modeli w gamie, było wyśrubowanie osiągów nie ujmując zbyt wiele z komfortu. Zaoszczędzono na wadze, skupiono się na dystrybucji masy umieszczając większość ciężkiego wyposażenia bliżej rufy, zoptymalizowano ożaglowanie wszystko po to żeby osiągi zachwycały nawet najbardziej wytrawnych żeglarzy.
Mocny a zarazem łatwy w obsłudze. Stosunek ożaglowania do wyporności to jeden z głównych parametrów stanowiących o „mocy” Excess 15. Jest ono o 5% (10% w przypadku opcjonalnego takielunku Pulse Line) wyższy aniżeli na konkurencyjnych katamaranach w tym segmencie. Piętnastkę można „ujarzmić” w pojedynkę, siedząc za jednym z dwóch obszernych stanowisk sterowych umiejscowionych na rufach pływaków. Stąd mamy dobrą widoczność, niemal 360°, co jest zasługą dużych, panoramicznych okien w salonie.
Prostota połączona z komfortem. Wnętrza Excess 15 zaprojektowane przez znane biuro projektowe Nauta Design, odzwierciedlają filozofię stojącą za marką Excess Catamarans: są minimalistyczne a zarazem eleganckie, nowoczesne a zarazem funkcjonalne. Jego wnętrza są przestronne, wypełnione dużą ilością naturalnego światła. Różne wersje layoutów, od 3 do 6 kabin, nadają tej jednostce wielofunkcyjny charakter, od rodzinnego cruisera po typowo czarterowy katamaran.

Zdjęcia

Wnętrza

FilmWirtualny spacer

Layout

Pozostałe modele z gamy

© RR Yachts 2022 | Polityka prywatności | Disclaimer
Wdrożenie: Solmedia

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem